Prestaňte snívať, bývajte už za 3 mesiace!
Rezidenčný projekt Nad Marou Rezidenčný projekt Nad Marou Rezidenčný projekt Nad Marou

Možnosti v okolí

Aquapark Tatralandia, Liptovský Mikuláš

Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia (300 m) - najväčší areál vodnej zábavy na Slovensku, v Čechách a v Poľsku je situovaný v blízkosti Liptovského Mikuláša, na severnom brehu priehrady Liptovská Mara. Vďaka zdroju termálnej minerálnej vody ho môžu návštevníci využívať počas celého roka. K dispozícii majú termálne bazény a bazény s čírou ohrievanou vodou, tobogány a šmýkačky, pre najmenších veľké detské ihrisko, nový obrí detský bazén s hradom Amazonia, či detský kútik priamo v budove.

Thermal park Bešeňová

Thermal park Bešeňová (14 km) vyrástol na báze geotermálnych horúcich prameňov, ktoré s teplotou viac ako 60°C vyvierajú z hĺbky 1987 metrov a vďaka svojmu zloženiu blahodárne pôsobia predovšetkým na pohybové a dýchacie ústroje, svojou liečivou silou prispievajú aj k odstraňovaniu urologických problémov, priaznivo sa správajú k pokožke a ich pozitívne účinky sa okamžite postarajú aj o vylepšenie psychiky. V súčasnosti je k dispozícii 8 vonkajších bazénov s geotermálnou vodou od 24 do 39°C, tri vnútorné bazény s ohrievanou pitnou vodou s teplotou 27 až 39°C, wellness a relax centrum a rôzne doplnkové služby.

Jaskyne

jaskyne na Slovensku

Na Slovensku je známych vyše 4000 jaskýň, pre verejnosť je ich sprístupnených 12. Liptov je na krásy podzemných jaskýň mimoriadne bohatý a región zvyknú nazývať aj Liptovský kras.  V Demänovskej doline  sú sprístupnené tri jaskyne – Demänovská jaskyňa slobody, ktorá patrí medzi najkrajšie v Európe, ďalej Demänovská ľadová jaskyňa, atraktívna a turistami vyhľadávaná ľadová jaskyňa, ktorá je jednou z prvých známych jaskýň na svete a druhá najväčšia svojho druhu na Slovensku a napokon Važecká jaskyňa, ktorá patrí medzi najznámejšie európske paleontologické lokality s nálezmi kostí medveďa jaskynného.

Kultúra

Kultúra

Jednou z najnajvštevovanejších slovenských osád je Vlkolínec (29 km) - mimoriadne pozoruhodná oáza ľudovej architektúry, ktorú zapísali do Zoznamu pamiatok svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO a ktorá ako jediná obec na Slovensku nie je narušená novou výstavbou a predstavuje unikátny urbanistický celok pôvodných ľudových stavieb.

Ľudovú architektúru Liptova dokumentuje Múzeum liptovskej dediny Pribilina (23 km) stojace pod južnými svahmi Západných Tatier. K najväčším klenotom svetskej a sakrálnej ľudovej architektúry postavených v tomto múzeu patrí goticko-renesančný kaštieľ z Parížoviec a ranogotický Kostol Panny Márie z Liptovskej Mary. Pri múzeu pôsobí škola ľudových remesiel, ktorá v letnej turistickej sezóne návštevníkom približuje ukážky ľudových remeselných techník ako aj liptovské zvyky a obyčaje.

Rybolov

Relax, rybolov

Tunajší rybári Vám iste potvrdia, že rybačka na Liptovskej Mare patrí k najlepším na Slovensku a aj napriek hojnej návštevnosti je možné na priehrade uloviť rybu trofejnej veľkosti. Nájdete tu kapre, pstruhy, liene, šťuky, zubáče, ostrieže, jalce či sumce i úhory. Liptovská Mara tak ponúka široké možnosti rybolovu nielen pre profesionálov, ale aj pre amatérov.

Golf

Relax, golf

Golfový klub Tále je jediným domácim klubom na golfovom ihrisku Gray Bear (45 km), ktoré je prvým majstrovským golfovým ihriskom na Slovensku. Bolo dokončené a otvorené v roku 2002 a vytvorili ho americkí dizajnéri Bob Walton a Skip Malek, P.G.A. Ihrisko Gray Bear je nádherne trasované a navrhnuté. Scenéria horského údolia je bohatá na prírodné krásy, typicky pevné hracie povrchy sú pokryté zmesou trávy, ktorá kopíruje trávu, akú je možné nájsť na britských otvorených ihriskách v Škótsku.

Lyžovanie, snowbarding, horolezectvo, rafting, cykloturistika

Relax, športy, turistika

Lyžiarske stredisko JASNÁ Nízke Tatry (15 km) nájdete v strede Slovenska, na severných a južných stranách Chopku - druhého najvyššieho vrchu Nízkych Tatier. Stredisko obklopuje prekrásna príroda Demänovskej doliny, ktorá tu v každom ročnom období víta turistov plnou náručou autentickej krásy. V Jasnej sa nachádza takmer 34 km zjazdoviek  (z toho 13,3 km je technicky zasnežovaných,  2 km umelo osvetlených), 1 šesťsedačková lanovka, 4 štorsedačky, 1 dvojsedačka, 1 kabínková lanovka a 17 lyžiarskych vlekov, to všetko s celkovou kapacitou 21 735 osôb za hodinu. BURTON Snowboard Park vybudovaný v sezóne 2004 v lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry je najmodernejším a najkvalitnejším snowboardovým parkom v SR. Snowpark je otvorený tak pre snowboardistov ako aj pre freestyle lyžiarov. V parku sa nachádza celkovo 12 kovových prekážok (railov) a jeden stredne vysoký skok-fun box. Všetky kovové prekážky sú vyrobené z kvalitných pozinkovaných kovov a pokryté kvalitným plastom s dobrou kĺzavosťou

Lyžiarské stredisko

Jasná je aj v lete strediskom plným skvelých možností. Horská turistika, cyklistika, rafting, jazda na koňoch - to je iba zopár príkladov zo širokej ponuky. Tých, čo radi objavujú rozmanité zákutia horskej prírody v kombinácii s pohybom na čerstvom vzduchu, čakajú v Jasnej turistické chodníky všetkých obtiažností. Ski Park Ružomberok (26 km) je takisto vyhľadávaným miestom oddychu a patrí k najmodernejším strediskám na Slovensku.  Počas letnej sezóny môžete v Ski Parku Ružomberok využiť 8-miestnu kabínkovú lanovku, ktorou sa vyveziete priamo do strediska na Malinô Brdo. V zime ponúka stredisko na mechanicky zasnežovaných svahoch Malinné výborné lyžiarske podmienky pre všetky kategórie lyžiarov, pričom dĺžka tratí je rôzna a predstavuje širokú škálu od tých jednoduchých, 130 metrových až po 3900 metrov dlhú zjazdovku z Malina Brda do Hrabova.

Stránku vytvoril: racko257@gmail.com